top of page

Lietuvos gamtos fondas jungiasi prie gamtos prieinamumo užtikrinimo iniciatyvos

  • Lietuvos gamtos fondas
  • 06-10
  • 1 min. skaitymo

Gegužės 23 d. Lietuvos žmonių su negalia sąjunga (LŽNS), kartu su Lietuvos gamtos fondu ir Latvijos žaliųjų judėjimu, organizavo seminarą, kuriame buvo aptariamas gamtos objektų prieinamumas, ypatingą dėmesį skiriant pakrančių ir paplūdimių pritaikymui pagal universalaus dizaino principus.

„Gamtos prieinamumo sertifikatas“. Seminaro metu aptarti svarbūs gamtos prieinamumo visiems klausimai.
„Gamtos prieinamumo sertifikatas“. Seminaro metu aptarti svarbūs gamtos prieinamumo visiems klausimai.

Universalus dizainas – kas tai?


Universalus dizainas – tai sprendimai, užtikrinantys, kad gamtos objektai būtų prieinami visiems: neįgaliesiems, vaikams, vyresnio amžiaus žmonėms ir kitiems. Tai apima saugią aplinką ir lengvą prieigą prie gamtos, suteikiant galimybę ja mėgautis visiems, nepriklausomai nuo fizinių galimybių.


Kodėl mes dalyvaujame šiame procese?


Lietuvos gamtos fondas (LGF) rūpinasi ne tik žaliųjų erdvių ir ekosistemų apsauga, bet ir jų prieinamumu pažeidžiamoms grupėms. Kartu su partneriais mes ketiname dalyvauti „Nature Accessible Certification“ (NaaC) procese, kuris apima gamtos prieinamumo sertifikavimo kūrimą ir plėtrą, reguliuojančius teisės aktus ir sertifikavimo normas.


Gamtos prieinamumo sertifikatas


Baltijos šalių regionas (Latvija, Lietuva, Estija) matomas kaip vientisas turistinis regionas, tačiau informacijos apie gamtinius objektus, pritaikytus žmonėms su specialiais poreikiais, labai trūksta. Įdiegus NaaC, ši problema būtų išspręsta, o regionas taptų dar patrauklesnis užsienio turistams.

NaaC (Nature Accessible Certification). Baltijos regioną vienijanti gamtos lankytinų objektų sertifikavimo sistema.
NaaC (Nature Accessible Certification). Baltijos regioną vienijanti gamtos lankytinų objektų sertifikavimo sistema.

Šiais metais Latvijoje bus suteikti sertifikatai septyniems gamtiniams objektams, atitinkantiems universaliojo dizaino reikalavimus bei pagrindinius sertifikavimo kriterijus: LGF ir partneriai ketina įdiegti ir išplėtoti šį procesą Lietuvoje, taip pat planuojama sertifikavimą pradėti ir Estijoje.

Plačiau apie renginį ir projektą galite sužinoti čia: https://www.negalia.lt/ivyko-renginys-gamtos-prieinamumo-sertifikatas/

bottom of page